České Tašky

Ecomater® a Degralen®

Zabýváme se výrobou biodegradabilních tašek. Tašky jsme schopni vyrobit z různých materiálů. Pro výrobu biodegradabilních tašek používáme materiál Ecomater® a Degralen®.

Vyrábíme široké spektrum tašek z biodegradabilních materiálů. V našem portfolio naleznete tašky se zesíleným průhmatem, páskovým uchem či vyseknutým průhmatem, ale i košilky neboli T-shirt tašky.

Vše záleží jen na potřebách klienta. Společně vybereme nejvhodnější typ materiálu i technologii potisku pro tašku vašich představ.


Ecomater® je polymer, který je biologicky rozložitelný na průmyslový kompost v souladu s požadavky evropské normy EN13432. Obsahuje 40 až 50 % polylaktózy (a škrob a alifatický polyester) s vysokým stupněm biologické rozložitelnosti.


Degralen® je oxo-degradabilní polymer, který se v životním prostředí rozloží během 12 až 24 měsíců. Pro výrobu používáme dva typy Degralenu. Degralen-L a Degralen-H s fyzikálními vlastnostmi jako LDPE a HDPE.


Aby bylo možné na evropském trhu tvrdit, že je plastový výrobek kompostovatelný, musí být splněna průmyslová norma EN 13432.

Jsme držiteli certifikátu EU pro označení kompostovatelnosti – OK Compostable – na sáčcích vyrobených z materiálu Ecomater.

Reference

Pro koho vyrábíme